Zbieramy podpisy poparcia w akcji "STOP-rozbiórkom ALTAN"

Opublikowany 2014/09/10

Do 18 października 2014 roku zbieramy podpisy poparcia pod projektem nowelizacji ustawy prawo budowlane w aspekcie ochrony altan ogrodowych. W wyniku wejścia w zycie Ustawy o ROD powstała luka prawna, w pojęciu "Altana". Natomiast w wyroku NSA który poparł stanowisko Nadzoru Budowlanego, altany na terenach ogrodów są zagrożone, gdyż w jego treści czytamy: Altana - to budynek pozbawiony litych ścian.

więcej na: http://pzd.pl/altany.html

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Dziękujemy za pomoc w organizacji Dnia Działkowca i 35-lecia ogrodu

Opublikowany 2014/08/13
Dzień Działkowca, to nie tylko zabawa, ale i praca społeczna grona ludzi. Niekiedy bezinteresowana, jak w przypadku Naszego Muzyka, Państwa satysfakcja z oprawy muzycznej była dla Niego największą zapłatą. 
Oprócz tego pozyskaliśmy kilku sponsorów, dzięki którym mogliśmy rozpocząć imprezę lampką szampana, kosztować ogórki małosolne, a pieczoną na ogniu kiełbaskę popijać zimnym piwem. Zaś najmłodszym zafundowali zabawki by czas wypełnić w kąciku dla dzieci, oraz przekazali upominki w postaci planów lekcji czy plastrów z ulubionymi postaciami z bajek. W zamian Nasz Ogród zaoferował roczne miejsce na stronie internetowej dla ich reklamy, oraz będzie przypominał co jakiś czas w aktualnościach na FB. 
Lista sponsorów:
1. Apteka "Libra" Wrocław, ul. Kościuszki
2. P.W. Wojciech Szpil 
3. Agencja Reklamowa "FENIX" Wrocław, ul. Krynicka
4. Fiat Coupe Polska
Dziękujemy Państwu za pracę, wkład w organizacji, i ufundowane poczęstunki i w/w rzeczy. Liczymy na wieloletnią współpracę.
Dziękujemy również obsłudze imprezy, dzięki której można było ogarnąć logistycznie kilka aspektów organizacji i liczymy po cichu na Was w przyszłym roku.

 

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Obchody Dnia Działkowca i 35-lecia ROD "Złocień"

Opublikowany 2014/08/12

Dziękujemy Państwu za przybycie, miłą atmosferę jaką stworzyliście. 

W poniższych linkach znajdą Państwo fotorelacje,

które umieszczone są w profilu na Facebook.

Fotorelacja cz. I 

Fotorelacja cz. II

 

 

 

 

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Dodatkowy śmietnik

Opublikowany 2014/08/08

Szanowni Działkowcy. Stworzone miejsce na zbiórkę odpadów, ma być udogodnieniem dla działkowca, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Jednocześnie jest to projekt pilotażowy mający na celu sprawdzenie czy takie rozwiązanie na terenie ogrodu się przyjmie. Czy wokół tego miejsca będzie panował ład i czy odpady będą segregowane zgodnie z informacją umieszczoną przy pojemnikach. Jeśli tak, nie wątpliwie powstanie na terenie ogrodu kilka takich punktów. Projekt ten nie byłby możliwy gdyby nie grono działkowców, którzy zdeklarowali się na zmianę raz w tygodniu opróżniać pojemniki do kontenerów zbiorczych przy bramie od ul. Wiaduktowej. Dlatego szanujmy ich pracę i dbajmy o to miejsce. W przypadku nie segregowania śmieci zgodnie z opisem przy pojemnikach, oraz bałaganu w obrębie śmietników, punkt zostanie zlikwidowany.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

ZAPRASZAMY

Wjazd pogotowia lub straży pożarnej

Opublikowany 2014/07/23

W miejscach oznaczonych taką tabliczką będzie znajdował się klucz m.in. w przypadku wjazdu pogotowia lub straży pożarnej. Dodatkowo na tablicach ogłoszeń znajdą Państwo spis numerów działek gdzie znajduje się klucz do bramy wjazdowej lub klikając na link

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Baner Ogrodu

Opublikowany 2014/07/17

Na budynku Biura Ogrodu ponownie pojawił się baner Ogrodu. Poprzedni wyklejony na pleksy, uległ uszkodzeniu przez wiatr.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Zniszczona skrzyka elektryczna

Opublikowany 2014/07/15

Na rogu al. Zofii i Oleńki doszło do kolizji samochodu ze stojącą skrzynką elektryczną. Sprawca nie poczuł się do odpowiedzialności za zniszczone mienie Ogrodu jak i działkowców, do tej pory jest jeszcze nie znany. Elektryk Ogrodowy w najbliższym czasie postawi nową skrzynkę oraz ponownie przyłączy do zasilania działki, które były do niej podłączone.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Został rozpoczęty remont alejki Zofii.

Opublikowany 2014/07/10

Pierwszy etap remontu alejek został rozpoczęty. Na poczatek zostaną usunięte ubytki i koleiny na al. Zofii.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Nowe tabliczki z nazwami alejek

Opublikowany 2014/07/10

Na terenie ogrodu w większości miejsc pojawiły się nowe tabliczki z nazwami alejek. Poprzenie tabliczki z przed 30-tu lat były nie czytelne, lub "znikły" z miejsc, do których zostały przymocowane.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »