Przed Nami Luty

Opublikowany 2015/01/24

Początek lutego to ostatni moment na bielenie drzew. Tym, którzy jeszcze nie pobielili wapnem pni drzew radzę zrobić to jak najszybciej, ponieważ przygrzewające za dnia słońce mogło zachęcić niektóre z drzew do wiosennego przebudzenia. Więcej w zakładce Porady Ogrodnicze.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Nowy Statut PZD

Opublikowany 2015/01/12

W zakładce akty prawne znajdą Państwo obowiązujący, stworzony pod kątem Ustawy o ROD Statut PZD. To już jego ostateczny kształ, na podstawie którego zostanie opracowany w późniejszym czasie Regulamin ROD, zastępujący regulamin tymczasowy.

* pełny tekst

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Ślemy życzenia...

Czy tak miało to wyglądać??

Opublikowany 2014/10/10

Utworzony punkt odbioru odpadów komunalnych od ul. Buforowej miałułatwić działkowcom oddawanie śmieci, by nie musieli chodzić do kontenerów od ul. Wiaduktowej. Okreśłone zostały jasne zasady jakie śmieci należy składać w tym punkcie. Jak widać "Ktoś" nie umie czytać lub specjalnie działa na niekorzyść innych pozostawiając w workach odpady organiczne - zielone, które winien kompostować u siebie na działce. Pytanie: Czy celowo "Ktoś" dąży do likwidacji tego punktu odbioru odpadów lub podniesienia opłat za śmieci?? Takie działanie jest uważane za bezmyślne i sabotujące to co dla Naszego ogrodu jest dobrym rozwiązaniem.

Jednocześnie przepraszamy za zbyt rzadkie odbieranie odpadów z tego punktu, podyktowane było to awarią traktora, co za tym idzie nie koszone były przez pewien okres aleje ogrodowe.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Realizacja kolejnego punktu Planu Pracy na 2014 rok

Opublikowany 2014/10/10

Od poniedziałku ruszają prace, związane z montażem bram wjazdowych z furtkami na alejkach od strony ROD Kalina. Jest to kolejny punkt planu pracy na 2014 uchwalonego na walnym zebraniu działkowców. Łącznie powstanie 7 bram wjazdowych z furtkami, na każdej alejce od strony ROD Kalina, w tym dodatkowa od ul. Buforowej. 
Oprócz tego zostanie ukończona praca przy naprawie al. Zofii, kolejno po tym nastąpi naprawa al. Urszuli.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Relacja z ustawowego zebrania działkowców

Opublikowany 2014/10/01

Tematem zebrania był wybór stowarzyszenia ogrodowego, które prowdziłoby ROD "Złocień", zgodnie z treścią zawiadomień, które Nasi Działkowcy otrzymali listem poleconym. W trakcie podpisywania listy obecnośći można było otrzymać obecną ustawę o ROD, obowiązujący Regulamin ROD oraz kilka innych wydawnictw m.in. Zielona Rzeczpospolita. Dodatkowo foldery z akcji STOP Rozbiórkom Altan. Przed rozpoczęciem zebrania głos zabrał Prezes ROD Złocień i przedstawił zarys zebrania i omówił kwestię w sprawie batali nowelizacji ustawy dot., Altan ogrodowych. W między czasie zebrani członkowie oglądali pokaz multimedialny z informacjami o ogrodzie.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Zbieramy podpisy poparcia w akcji "STOP-rozbiórkom ALTAN"

Opublikowany 2014/09/10

Do 18 października 2014 roku zbieramy podpisy poparcia pod projektem nowelizacji ustawy prawo budowlane w aspekcie ochrony altan ogrodowych. W wyniku wejścia w zycie Ustawy o ROD powstała luka prawna, w pojęciu "Altana". Natomiast w wyroku NSA który poparł stanowisko Nadzoru Budowlanego, altany na terenach ogrodów są zagrożone, gdyż w jego treści czytamy: Altana - to budynek pozbawiony litych ścian.

więcej na: http://pzd.pl/altany.html

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Dziękujemy za pomoc w organizacji Dnia Działkowca i 35-lecia ogrodu

Opublikowany 2014/08/13
Dzień Działkowca, to nie tylko zabawa, ale i praca społeczna grona ludzi. Niekiedy bezinteresowana, jak w przypadku Naszego Muzyka, Państwa satysfakcja z oprawy muzycznej była dla Niego największą zapłatą. 
Oprócz tego pozyskaliśmy kilku sponsorów, dzięki którym mogliśmy rozpocząć imprezę lampką szampana, kosztować ogórki małosolne, a pieczoną na ogniu kiełbaskę popijać zimnym piwem. Zaś najmłodszym zafundowali zabawki by czas wypełnić w kąciku dla dzieci, oraz przekazali upominki w postaci planów lekcji czy plastrów z ulubionymi postaciami z bajek. W zamian Nasz Ogród zaoferował roczne miejsce na stronie internetowej dla ich reklamy, oraz będzie przypominał co jakiś czas w aktualnościach na FB. 
Lista sponsorów:
1. Apteka "Libra" Wrocław, ul. Kościuszki
2. P.W. Wojciech Szpil 
3. Agencja Reklamowa "FENIX" Wrocław, ul. Krynicka
4. Fiat Coupe Polska
Dziękujemy Państwu za pracę, wkład w organizacji, i ufundowane poczęstunki i w/w rzeczy. Liczymy na wieloletnią współpracę.
Dziękujemy również obsłudze imprezy, dzięki której można było ogarnąć logistycznie kilka aspektów organizacji i liczymy po cichu na Was w przyszłym roku.

 

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Obchody Dnia Działkowca i 35-lecia ROD "Złocień"

Opublikowany 2014/08/12

Dziękujemy Państwu za przybycie, miłą atmosferę jaką stworzyliście. 

W poniższych linkach znajdą Państwo fotorelacje,

które umieszczone są w profilu na Facebook.

Fotorelacja cz. I 

Fotorelacja cz. II

 

 

 

 

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Dodatkowy śmietnik

Opublikowany 2014/08/08

Szanowni Działkowcy. Stworzone miejsce na zbiórkę odpadów, ma być udogodnieniem dla działkowca, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Jednocześnie jest to projekt pilotażowy mający na celu sprawdzenie czy takie rozwiązanie na terenie ogrodu się przyjmie. Czy wokół tego miejsca będzie panował ład i czy odpady będą segregowane zgodnie z informacją umieszczoną przy pojemnikach. Jeśli tak, nie wątpliwie powstanie na terenie ogrodu kilka takich punktów. Projekt ten nie byłby możliwy gdyby nie grono działkowców, którzy zdeklarowali się na zmianę raz w tygodniu opróżniać pojemniki do kontenerów zbiorczych przy bramie od ul. Wiaduktowej. Dlatego szanujmy ich pracę i dbajmy o to miejsce. W przypadku nie segregowania śmieci zgodnie z opisem przy pojemnikach, oraz bałaganu w obrębie śmietników, punkt zostanie zlikwidowany.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »