Ogród w marcu

Opublikowany 2015/02/20

W marcu przygotowujemy glebę pod drzewa i krzewy owocowe. Starannie przekopaną ziemię oczyszczamy z chwastów i nawozimy. Część ogrodu, w której ma być więcej nasadzeń nawozimy teraz obornikiem oraz nawozami fosforowymi i potasowymi. Więcej w zakładce Porady Ogrodnicze.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

1% podatku, to tylko chwila, a jaka pomoc

WALNE ZEBRANIE członków ROD "ZŁOCIEŃ"

Opublikowany 2015/02/04

Zarząd ROD "Złocień" zaprasza na walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków ROD, które odbędzie się w dniu 28.02.2015 roku w Szkole Podstawowej Nr 90 przy ul. Orzechowej 62 . Początek obrad w I terminie godz. 15:00 w II terminie godz. 15:30.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Przed Nami Luty

Opublikowany 2015/01/24

Początek lutego to ostatni moment na bielenie drzew. Tym, którzy jeszcze nie pobielili wapnem pni drzew radzę zrobić to jak najszybciej, ponieważ przygrzewające za dnia słońce mogło zachęcić niektóre z drzew do wiosennego przebudzenia. Więcej w zakładce Porady Ogrodnicze.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Nowy Statut PZD

Opublikowany 2015/01/12

W zakładce akty prawne znajdą Państwo obowiązujący, stworzony pod kątem Ustawy o ROD Statut PZD. To już jego ostateczny kształ, na podstawie którego zostanie opracowany w późniejszym czasie Regulamin ROD, zastępujący regulamin tymczasowy.

* pełny tekst

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Ślemy życzenia...

Czy tak miało to wyglądać??

Opublikowany 2014/10/10

Utworzony punkt odbioru odpadów komunalnych od ul. Buforowej miałułatwić działkowcom oddawanie śmieci, by nie musieli chodzić do kontenerów od ul. Wiaduktowej. Okreśłone zostały jasne zasady jakie śmieci należy składać w tym punkcie. Jak widać "Ktoś" nie umie czytać lub specjalnie działa na niekorzyść innych pozostawiając w workach odpady organiczne - zielone, które winien kompostować u siebie na działce. Pytanie: Czy celowo "Ktoś" dąży do likwidacji tego punktu odbioru odpadów lub podniesienia opłat za śmieci?? Takie działanie jest uważane za bezmyślne i sabotujące to co dla Naszego ogrodu jest dobrym rozwiązaniem.

Jednocześnie przepraszamy za zbyt rzadkie odbieranie odpadów z tego punktu, podyktowane było to awarią traktora, co za tym idzie nie koszone były przez pewien okres aleje ogrodowe.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Realizacja kolejnego punktu Planu Pracy na 2014 rok

Opublikowany 2014/10/10

Od poniedziałku ruszają prace, związane z montażem bram wjazdowych z furtkami na alejkach od strony ROD Kalina. Jest to kolejny punkt planu pracy na 2014 uchwalonego na walnym zebraniu działkowców. Łącznie powstanie 7 bram wjazdowych z furtkami, na każdej alejce od strony ROD Kalina, w tym dodatkowa od ul. Buforowej. 
Oprócz tego zostanie ukończona praca przy naprawie al. Zofii, kolejno po tym nastąpi naprawa al. Urszuli.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Relacja z ustawowego zebrania działkowców

Opublikowany 2014/10/01

Tematem zebrania był wybór stowarzyszenia ogrodowego, które prowdziłoby ROD "Złocień", zgodnie z treścią zawiadomień, które Nasi Działkowcy otrzymali listem poleconym. W trakcie podpisywania listy obecnośći można było otrzymać obecną ustawę o ROD, obowiązujący Regulamin ROD oraz kilka innych wydawnictw m.in. Zielona Rzeczpospolita. Dodatkowo foldery z akcji STOP Rozbiórkom Altan. Przed rozpoczęciem zebrania głos zabrał Prezes ROD Złocień i przedstawił zarys zebrania i omówił kwestię w sprawie batali nowelizacji ustawy dot., Altan ogrodowych. W między czasie zebrani członkowie oglądali pokaz multimedialny z informacjami o ogrodzie.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Zbieramy podpisy poparcia w akcji "STOP-rozbiórkom ALTAN"

Opublikowany 2014/09/10

Do 18 października 2014 roku zbieramy podpisy poparcia pod projektem nowelizacji ustawy prawo budowlane w aspekcie ochrony altan ogrodowych. W wyniku wejścia w zycie Ustawy o ROD powstała luka prawna, w pojęciu "Altana". Natomiast w wyroku NSA który poparł stanowisko Nadzoru Budowlanego, altany na terenach ogrodów są zagrożone, gdyż w jego treści czytamy: Altana - to budynek pozbawiony litych ścian.

więcej na: http://pzd.pl/altany.html

Przeczytaj pozostałą część wpisu »