Wrzesień w Ogrodzie

Opublikowany 2015/08/25

Wrzesień i październik to tradycyjnie sezon sadzenia drzew i krzewów. Jesienna pora jest istotna dla sadzonek kupowanych „na sucho" bez ziemi, z odkrytymi korzeniami. Więcej w zakładce Porady Ogrodnicze.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

REGULAMIN RODZINNYCH OGRODÓW DZIAŁKOWYCH - najważniejsze zagadnienia

Opublikowany 2015/07/26

Regulamin będdzie otrzymywać każdy nowy działkowiec, dodatkowo umieszczony zostanie on przy wejściach na ogród od strony ul. Buforowej i ul. Wiaduktowej

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Ogród w Sierpniu

Opublikowany 2015/07/26

W sierpniu zaczyna się sezon sadzenia ozdobnych krzewów zimotrwałych, takich jak różaneczniki czy iglaste cyprysiki i jałowce. Więcej w zakładzce porady ogrodnicze

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Zapraszamy Członków ROD "ZŁOCIEŃ"

Lipiec w ogrodzie

Opublikowany 2015/06/29

Na początku lipca spróbujemy doprowadzić do porządku winorośla. Po pierwsze, żeby owoce były słodkie, muszą mieć wystarczająco dużo słońca, więc przerzedzamy zbyt gęsto wyrastające pędy...Więcej w zakładce porady ogrodnicze

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Realizacja inwestycji oraz usuwanie awarii - energia elektryczna

Opublikowany 2015/06/19

Zostały rozpoczęte prace związane z zasilaniem 15-tu działek na al. Grażyny, które do tej pory nie miały możliwości przyłączenia się do sieci. 
W wyniku wykonywanych prac, część al. Grażyny (od strony ROD Kalina) jest wyłączona z ciągu komunikacyjnego ogrodu.
W przyszłym tygodniu, podobne utrudnienia powstaną na al. Barbary, al. Ewy (od strony ul. Buforowej) oraz na al. Marty (od ul. Wiaduktowej), gdzie usuwane będą awarie kabla zasilającego.
Za niedogodności przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość :-)
AKTUALIZACJA 26.06.2015
Wszystkie prace "wykopaliskowe" :-) z ułożeniem nowych kabli zasilających i osadzeniem nowych skrzyń licznikowych zostały ukończone (cztery dni przed czasem) :-) Obecnie trwają prace instalacyjne i przyłączeniowe. Dodatkowo poprawiony został wjazd na teren parkingu przy przejeżdzie kolejowym i przy bramie wjazdowej na teren ogrodu.
Cała inwestycja umożliwi przyłaczenie ok 20 nowych odbiorców, a usunięte awarie poprawią jakość odbioru energii dla ok 45 działek.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Ogród w czerwcu.

Opublikowany 2015/05/26

W czerwcu można wysiewać m. in.: orlika, łyszczca, złocienie, rogownicę, słoneczniczka, goździka pierzastego, rudbekię, dzwonki karpackie i łubin. Najlepiej wysiać je do inspektu lub na rozsadniku. Sasanki sieje się na miejsce zaraz po zebraniu owocostanów. Więcej zakładka Porady Ogrodnicze

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

"ZIELONY ZAKĄTEK"

Opublikowany 2015/04/28

Hasło promujace Nasz Ogród, od kilku dni możemy zaobserwować, wiszące na zewnętrzyn ogrodzeniu od strony ul.Buforowej i ul. Wiaduktowej banery reklamowe, którymi chcemy zachęcić przyszłych działkowców do wybrania Naszego Ogrodu. W przyszłoaći planujemy tez zorganizować dni Otwarte ROD Złocień, tak by pokazać Nasz Ogród od "środka".

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

WYDAJEMY NOWE NUMERY DZIAŁEK - (bezpłatnie)

Opublikowany 2015/04/28

Zaczynamy od al. Anny, al. Barbary, al. Celiny w dniach 06.05.2015, 09.05.2015, 13.05.2015

Kolejno al. Danuty, al. Ewy, al. Elżbiety w dniach 16.05.2015, 20.05.2015

Pozostałe terimy dla kolejnych alejek podamy w późniejszym terminie.

Prosimy o zabranie ze sobą starych numerów.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Maj w Ogrodzie

Opublikowany 2015/04/28

Pora kwitnienia drzew owocowych to najlepszy czas na opryski przeciw chorobom grzybowym. Pamiętajmy, że nie można stosować teraz środków owadobójczych, bo ofiarą padną pszczoły! Można ewentualnie coś opryskać w czasie deszczu. Więcej w zakładce porady ogrodnicze.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »